TÜRÜK KORGAN
Türk Savaş Sanatları
Dünya Merkezi

 

 
   Urkun-Bolık, Türük-Bil (Türk Devleti)' in tarihteki başkentidir. Urkun sözcüğü bazı tarihi metinlerde "Orhun" olarak da geçer. Türük Korgan'ın bu bölümünde 100 yataklı 50 otağ, Kül-Tigin müzesi, lokanta, kafeterya, kitapçı ve hediyelik eşya otağlarının olduğu, temsili Issık göl ve 40 yataklı Saka-Yakut-Tuva (Altay) köyü yer almaktadır.

    Urkun-Bolık, 1500 yıl öncesinin mimarisinde, günümüz konforunu yaşatan 3 yıldızlı turizm yatırım belgesine sahip bir alandır.

    Ziyaretçilerin 1500 yıl öncesine tarihi bir yolculuk yapmalarını sağlamak için tüm tarihi detaylar mümkün olduğunca dikkate alınacaktır. 

    Urkun-Bolık alanında, İstemi Kağandan, Kül-Tigin kağana kadar tüm kağanların taşlara vurdurduğu önemli bilgiler, aynı şekilde taşlara vurdurulacaktır. Çevre düzenlemesinde mümkün olduğunca dönemin havasının yansıtmasına önem verilecektir.

       Saka-Yakut-Tuva (Altay) köyünde dönemin köy hayatı ve eğlenceleri ziyaretçileri farklı bir dünyaya götürecektir.

       Atlı turlar, Safranbolu çevresinde yer alan gezi alanlarına düzenlenecek geziler, çocuk eğlence alanlarıyla genç-yaşlı herkesimin mutlu ve huzurlu hava içinde vakit geçirmeleri sağlanacaktır.

        Urkun-Bolık, iş toplantıları, bilimsel konferans ve seminerler düzenlenebilmesine uygun tasarlanmıştır. Kısacası Türük Korgan, tarihi ve kültürel turizme, spor ve kongre organizasyonlarına hizmet verebilecek bir tesistir.

 

Ana Sayfa