TÜRÜK KORGAN
Türk Savaş Sanatları
Dünya Merkezi

 

 

Ana Sayfa

         "Ötüken-Yış", merkezi, idari yönetim, yani devleti yöneten hükümetin olduğu yer anlamına gelmektedir (Kazım Mirşan). Türük Korgan'ın bu hizmet alanı, yönetim merkezi olmasının yanında, Türk savaş sanatlarıyla ilgili eğitim, seminer, kamp faaliyetlerinin düzenlendiği, mescit, Sayokan Dünya Federasyonu, otağlarının yer aldığı alandır. Kısaca Türük Korgan'ın idari ve eğitim alanıdır.

        Türk Savaş Sanatları nelerdir? Sayokan, Türk Kılıç Sanatı-Yesüken, Binicilik, Okçuluk, atlı okçuluk ve atlı savaş oyunlarıdır. Bu dalların eğitimleri yanında, atlı akrobasi eğitimleri de verilecektir. Türük Korgan, Türk Savaş Sanatı-Sayokan ve Türk Kılıç Sanatı-Yesüken'in dünya merkezi durumunda olacaktır. Japon savaş sanatlarının dünya merkezi "Nippon Budokan", Kore savaş sanatlarının dünya merkezi "Kukkiwon" ve Çin savaş sanatlarının tarihi ve kültürel dünya merkezi "Shaolin Temple" gibi misyona sahip merkez durumunda faaliyet gösterecektir.

        Sayokan ile ilgili detaylı bilgilere, www.turksayokan.com ve www.swf.org.tr , Yesüken ile ilgili detaylı bilgiye www.yesuken.org sayfalarından erişebilirsiniz. Tüm bu dallarda alt sınır 08 yaş olmak üzere tüm yaş guruplarına eğitimler verilecektir. Ulusal, uluslararası yarışmalar, yaz kampları, yaz okulları, seminerler düzenlenecektir.